Расписан конкурс за доделу средстава за одржавање традиционалних манифестација у 2023. години у АП Војводини

Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство расписао је Конкурс за доделу средстава за одржавање традиционалних манифестација у 2023. години у АП Војводини. Циљ реализације Конкурса јесте боља промоција и подизање капацитета руралне средине, као и повезивања пољопривредника и пољопривредних производа ради бољег позиционирања на тржишту.
Предмет конкурса јесте додела бесповратних финансијских средстава за одржавање традиционалних манифестација у 2023. години у АП Војводини за која ће моћи да аплицирају удружења грађана са седиштем у АП Војводини, која су уписана у Агенцији за привредне регистре пре 01.01.2023. Услов је и да су у делокругу удружења грађана која конкуришу за бесповратна средства пољопривредне активности и рурални развој, да се баве пољопривредном производњом, негују традиционалне вредности и баве се очувањем старих заната на селу, осим културно уметничких друштава.
Бесповратна финансијска средства која се додељују по овом Конкурсу износе укупно до 15.000.000,00 динара. Минимални износ средстава који се додељује по једној пријави јесте 40.000,00 динара, а максимални износ je до 1.000.000,00 динара.
Средства за подршку инвестиција додељују се бесповратно за све манифестације које се одржавају од 01.01.2023. до 31.12.2023. године.
Конкурс је отворен до утрошка средстава, а закључно са 28.04.2023. године.