Додељено пет милиона динара за одржавање научно-стручних активности у пољопривреди

Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство, Владимир Галић, уручио је данас уговоре корисницима који су остварили право на средства по Конкурсу за доделу средстава за одржавање научно-стручних активности у области пољопривреде и руралног развоја у 2023. години у АП Војводини.
Средства у висини од пет милиона динара добило је 26 корисника. Свечаном потписивању уговора присуствовали су корисници из седам институција: Пољопривредни факултет у Новом Саду, Институт за ратарство и повртарство у Новом Саду, институт „Биосенс“, такође из Новог Сада, новосадски Филозофски факултет, Пољопривредна школа са домом ученика у Футогу, Средња стручна школа „Стеван Петровић Бриле“ у Руми и ССШ „Борислав Михајловић Михиз“ у Иригу.
– Са свим овим установама добро сарађујемо већ годинама, али намера је да сарадњу додатно унапредимо. Ми смо данас доделили средстава за научно-наставне догађаје попут радионица, симпозијума и слично. За ту намену издвојили смо пет милиона динара. Али, важно је нагласити да смо недавно тим истим установама доделили 50 милиона динара са наменом финансирања развоја лабораторија и набавке неопходне пољопривредне механизације, истакао је Галић и нагласио важност научно-наставних установа без којих, како је рекао, нема напретка пољопривреде.
Сврха конкурса за који су данас уручени уговори је, како је истакнуто у ресорном Секретаријату, улагање у унапређење и промоцију стручног и научно-истраживачког рада у пољопривреди. Циљ је подстицање стварања и промоције новог знања, односно унапређења пољопривреде и целокупног расзваоја Републике Србије.