Вук  Радојевић присуствовао традицоналном скупу произвођача шећерне репе и прерађивача компаније „ Хеленик Шугар“ у Новом Саду

06.03.2018

Вук Радојевић присуствовао традицоналном скупу произвођача шећерне репе и прерађивача компаније „ Хеленик Шугар“ у Новом Саду

Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство  мр Вук Радојевић обратио се на  скупу којем су присуствовали произвођачи слатког корена, прерађивачи, стручњаци у области ратарства, познаваоци агроекономских кретања на домаћем и светком тржишту шећера. На скупу  се између остало говорило  о производњи шећерне репе, откупним ценама, затим ценама које домаћи шећер постиже у извозу на тржишта Европске Уније и Цефта региона. Овом приликом ресорни секретар Вук Радојевић подсето је присутне на то да Покрајински секретаријат за пољопривреду већ неколико година уназад опредељује  значајна финансијска  средства у набавку опреме  за наводњавање  и изградњу експлоатационих бунара  за регистрована пољопривредна газдинства, која су у 2017.години износила  око  470 милиона динара, са максималним износом повраћаја до 70 % за посебне категорије апликаната /младе до 40 година, жене носиоце регистрованих пољопривредних газдинстава и пољопривреднике који раде у отежаним условима рада у пољопривреди.Ова  аграрна мера, како је истакао Радојевић биће актуелна и у 2018.години за шта је опредељен износ до 310 милиона динара. Изразио је задовољство што међу присутним произвођачима шећерне репе  има и оних који су аплицирали на бесповратна финансијска средства за набавку опреме и система за наводњавање дефинисана кроз Конкурсну линију за набавку опреме за наводњавање и изградњу експлоатационих бунара.То је по речима Покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство  Вука Радојевића  један од  начина  како да се у Војводини модернизује производња шећерне репе у пољима, повећају приноси и квалитет   и то у ситуацији, када су укинуте квоте за шећер у Европској унији и када су мале откупне цене  за репу и када је  ниска цена шећера у извозу.