Вук Радојевић обишао радове у Инђији, које суфинансира Покрајински секретаријат за пољопривреду

25.12.2017

Покрајински секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство мр Вук Радојевић је данас у радној посети општини Инђија обишао радове на изградњи комуналне инфраструктуре - нових сабирних цевовода и батерија бунара, бунарских шахтова и ограде бунара, за које је финансијску подршку пружио ресорни секретаријат.

Уговором за реализацију овог пројекта, предвиђена су укупна средства од 24.432.831,34 динара, од чега Покрајински секретаријат обезбеђује 19.546.265,07 динара, а општина Инђија 4.886.566,27 динара.

Радојевић је истакао да ће изградњом нових бунара бити повећана количина захваћене воде на изворишту, те ће бити повећан капацитет постојећег водозахвата.
Осврнуо се, такође, и на реализовани пројекат "Изградња саобраћајнице Ц1 и Ц2" у Инђији са хидротехничком инфраструктуром и напоменуо да радови које суфинансира Секретаријат подразумевају изградњу водоводне мреже, чија пројектована дужина износи 1109,5м.

Уговором за реализацију пројекта предвиђена су укупна финансијска средства око 21.000.000,00 динара. Половину је обезбедио Покрајински секретаријат, а другу половину општина Инђија.

Питајте секретара Буџет АП Војводине Програм развоја АП Војводине