Саопштење Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство

Саопштење Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство

Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство мр Вук Радојевић, данас је присутвовао семинару Пољопривредне  саветодавне и стручне службе Републике Србије на Златибору у хотелу „Мона“, који су заједнички организовали Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Србије и Институт за примену науке у пољопривреди.

Радојевић је указао на значај овог скупа подсећајући да је његов циљ континуирано усавршавање знања саветодаваца као и размене мишљења и искустава, а поготово изналажења нових предлога и идеја за развој ПССС и за пружање што боље и ефикасније помоћи пољопривредним произвођачима.

У складу са циљевима скупа, одржана су Пленарна излагања у ком је Министарство пољопривреде, водопривреде и шумарства изнело планове везане за своје будуће активности, као и за активности сектора за рурални развој у функцији развоја пољопривреде и улоге ПССС у 2018.години, са посебним освртом на ИПАРД(бесповратна средства Европске Уније за пољопривреду).

Програмом су обухвацене теме везане за унапредјење ратарске, воцарске и стоцарске производње са освртом на искуства млецног говедарства Холандије.Посебно је указано на саветодавни модул из области застите биља и план рада Прогнозно-известајне слузбе у 2018 години. Представници министарства пољопривреде су представили мере подрске младима у пољопривреди, могуцности за унапредјење безбедности хране, указали на флексибилност код малих производјаца хране укљуцујуци и традиционалну производњу као и о могуцностима и изазовима за извоз на главна трзиста.У контексту унапредјења саветодавног рада предоцене су потребе ПССС за опремом за брзе анализе.

Својим присуством аташе за пољопривреду Амбасаде Краљевине Холандије у Београду господин Херт Китс Ниеувенкамп уприличио је овај догађај, а семинару су такође поред Мр. Вука Радојевића-покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство присуствовали при Почасном одбору и Хенк ван ден Доол- његова екселенција амбасадор  Краљевине Холандије, Жељко Радошевић- државни секретар,Министарство пољопривреде, водопривреде и шумарства Републике Србије, Проф.др Владимир Поповић- државни секретар,Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и многи други..

Скуп је оплеменила изложба пољопривредних производа са додатом вредношћу-традиционални производи, који су резултат адwкватне сарадње саветодаваца и пољопривредних производјаца.