Vuk Radojević obišao radove u Inđiji, koje sufinansira Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu

25.12.2017

Pokrajinski sekretara za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo mr Vuk Radojević je danas u radnoj poseti opštini Inđija obišao radove na izgradnji komunalne infrastrukture - novih sabirnih cevovoda i baterija bunara, bunarskih šahtova i ograde bunara, za koje je finansijsku podršku pružio resorni sekretarijat.

Ugovorom za realizaciju ovog projekta, predviđena su ukupna sredstva od 24.432.831,34 dinara, od čega Pokrajinski sekretarijat obezbeđuje 19.546.265,07 dinara, a opština Inđija 4.886.566,27 dinara.

Radojević je istakao da će izgradnjom novih bunara biti povećana količina zahvaćene vode na izvorištu, te će biti povećan kapacitet postojećeg vodozahvata.
Osvrnuo se, takođe, i na realizovani projekat "Izgradnja saobraćajnice C1 i C2" u Inđiji sa hidrotehničkom infrastrukturom i napomenuo da radovi koje sufinansira Sekretarijat podrazumevaju izgradnju vodovodne mreže, čija projektovana dužina iznosi 1109,5m.

Ugovorom za realizaciju projekta predviđena su ukupna finansijska sredstva oko 21.000.000,00 dinara. Polovinu je obezbedio Pokrajinski sekretarijat, a drugu polovinu opština Inđija.