Konkurs za dodelu podsticajnih sredstava za sufinansiranje nabavke opreme za navodnjavanje u AP Vojvodini u 2014.godini

21.03.2014

Konkurs traje: od 21.03.2014. do 31.10.2014.

O B A V E Š T E NJ E

Sredstva planirana za sufinansiranje Konkursa za dodelu podsticajnih sredstava za sufinansiranje nabavke opreme za navodnjavanje u AP Vojvodini u 2014. godini su utrošena.

Tačkom 6. Konkursa je definisano, da će se podsticajna sredstva dodeljivati po pristiglim prijavama do utroška sredstava predviđenih za ove namene.

Predmet konkursa je dodela podsticajnih sredstava, kojima se sufinansira: izgradnja eksploatacionih bunara, nabavka opreme za bunare, pumpi za navodnjavanje, sistema za navodnjavanje, linija za navodnjavanje, izgradnja cevovoda i troškova izrade projektno-tehničke dokumentacije.

Pravo na korišćenje podsticajnih sredstava imaju:

• Fizička lica – nosilac registrovanog poljoprivrednog gazdinstva sa teritorie APV,
  • Pravna lica - registrovana poljoprivredna gazdinstva sa teritorije APV.

Mesto realizacije investicije je teritorija AP Vojvodine.

Ukupan iznos podsticajnih sredstava koji se dodeljuje po Konkursu iznosi 274.834.107,40 dinara.

Podsticajna sredstva za podršku investicija po ovom Konkursu utvrđuju se u iznosu od 30% do 50% od ukupne vrednosti investicije, bez poreza na dodatu vrednost.